Kaufland Prachatice daruje potraviny Rodince

Datum: 6.2.2018 | Zhlédnuto: 2586x

Kaufland Prachatice tímto aktivně bojuje proti plýtvání jídlem. A díky tomu může Rodinka pomoci ohroženým rodinám.

Od ledna 2018 musí všechny obchody s potravinami s prodejní plochou nad 400 m nabízet neprodejné potraviny charitám, potravinovým bankám či neziskovým organizacím. A tak SASRD Rodinka díky spolupráci s Potravinovou bankou navázala spolupráci s Kauflandem Prachatice.

„Kaufland nám nabízí neprodejné potraviny, které jsou ale samozřejmě zcela v pořádku. Jedná se například o neprodané sezónní zboží, potraviny po datu minimální trvanlivosti, s poškozenými obaly, špatně značené a podobně,“ vysvětluje spolupráci sociální pracovnice Justýna Wimmerová.

„S vedoucím obchodu panem Kočím a jeho zástupkyní paní Mrázovou, jsme se domluvili na odběru potravin vhodných pro naše klienty. Dohodli jsme se na pravidelných intervalech, kdy si budeme potraviny vyzvedávat. Budeme tedy díky Kauflandu téměř neustále zásobováni,“ upřesňuje realizátorka zařízení Jaroslava Mistrová.

Kaufland Prachatice tímto aktivně bojuje proti plýtvání jídlem. A díky tomu může Rodinka pomoci ohroženým rodinám.

 Aktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>