MÁMO, TÁTO, JÁ JSEM TU TAKY!

Datum: 12.4.2017 | Zhlédnuto: 3066x

Krizové centrum představuje projekt: "JÁ JSEM TU TAKY!"

 

Pro rodiče, kteří nemají možnost kontaktu se svým nezletilým dítětem, nabízí prachatické Krizové centrum, centrum pomoci rodině a dětem novou službu podporovaných setkávání.  Krizové centrum je jediné, které tuto službu v Prachaticích a okolí nabízí. Dříve museli rodiče i děti jezdit do 50 km vzdálených Českých Budějovic.

 

Setkání mohou využít rodiče a děti, mezi kterými došlo k narušení vazeb a jeden z rodičů je dlouhodobě vyloučen z běžného chodu rodiny. Dále je tato služba určena pro děti v náhradní rodinné péči, které si přejí setkat se se svými biologickými rodiči, či pro rodiče toužící po setkání se svým potomkem umístěným v náhradní rodině.

Krizové centrum v tomto případě funguje jako prostředník mezi rodiči, mezi dítětem a biologickým rodiče, mezi pěstouny a náhradní rodinou. Tedy mezi osobami, které se nedokáží domluvit sami bez přítomnosti někoho třetího,“ přibližuje podporovaná setkávání realizátorka Krizového centra Michaela Častulíková. „Hledáme kompromis pro rodiče a bezpečný prostor pro dítě. Probíráme s oběma stranami možnosti, představy a očekávání a poté se pokoušíme vše vyladit tak, aby rodiče vnímali, že právě dítě je to o koho se tu jedná,“ doplňuje Michaela Častulíková.

Při práci s rodinou je využíváno individuálních, párových a skupinových setkávání, která probíhají pod odborným vedením v neutrálním a bezpečném prostoru Krizového centra. Pracovník Krizového centra je nestrannou podporou, snaží se navázat kontakt mezi odcizenými osobami, pomáhá usměrnit nevhodnou konverzaci, odstranit rozpaky a ostych, aktivizuje a podporuje vlastní iniciativu. „Službu poskytuje Krizové centrum zdarma a to díky finanční podpoře Nadačního fondu J&T. Obrátit se na nás může skutečně každý, komu chybí kontakt s někým blízkým zavržený otec, nešťastná matka, zklamané dítě či smutnící babička, “ dodává M. Častulíková.

Propagační leták ke stažení zde: 

Informační leták ke stažení zde:

KONTAKT:

 Krizové centrum – Centrum pomoci rodině a dětem

Velké náměstí 14, Prachatice

Tel: +420 736 213 002    e-mail: krizac@portusprachatice.cz

www.portusprachatice.cz/krizovecentrum

https://www.facebook.com/krizovecentrumpt

 Aktuality
 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.


<< předchozí12 následující >>