Nízkoprahový klub pro děti a mládež v Prachaticích získal nový kabát

Datum: 4.9.2018 | Zhlédnuto: 2519x

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež pomáhá potřebným dětem a mladým lidem z Prachatic a okolí již jedenáctým rokem. Nyní je celé v novém.

„Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. je registrovanou sociální službou, která, kromě volnočasových a preventivních aktivit, nabízí také poradenství, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, výchovné a vzdělávací aktivity apod.,“ popsala činnost Klubu I.P. jeho realizátorka Hana Bártová, DiS.

„V roce 2018 se nám podařilo získat finanční prostředky na modernizaci našeho klubu z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Integrovaného regionálního operačního programu IROP. Díky finanční podpoře jsme mohli v letních měsících začít s rozsáhlou renovací prostorů. Nakoupili jsme nový nábytek, herní a sportovní vybavení, podlahové krytiny, kancelářské vybavení a také spoustu moderních vychytávek. Děti, navštěvující náš Klub, si velmi oblíbily např. brýle pro virtuální realitu,“ popsala realizátorka zařízení.

„Kvalitní sociální službu samozřejmě tvoří lidé, ne hmotné věci. I přesto jsme velice nadšeni z nového modernějšího Klubu.  Portus Prachatice poskytuje nízkoprahové služby již jedenáctým rokem, za tu dobu prošlo zařízení mnohými změnami. Jsme velice rádi, že rok 2018 bude pro náš Klub ve znamení velké renovace a zpříjemnění prostorů – a to nejen dětem, ale i samotným pracovníkům Klubu,“ dodala Hana Bártová, DiS.

Radost z nového Klubu si pracovníci nechtějí nechat jen pro sebe. 10. října 2018 se může do zrenovovaných prostorů NZDM Klubu I.P. přijít podívat každý. V rámci Týdne sociálních služeb proběhne 10. října 2018 od 10:00 hodin den otevřených dveří, který vyvrcholí v 17:00 hodin slavnostním otevřením zrenovovaných prostorů.

Po celý den budete moci v NZDM Klubu I.P. zhlédnout výstavu fotografií „Jak šel čas s nízkoprahem“, pracovníci Klubu vás seznámí s činností a posláním Klubu, mladší návštěvníci si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet virtuální realitu či opilecké brýle.

Zváni jsou všichni přátelé Portusu Prachatice a NZDM Klubu I.P. Všichni bývalí i současní zaměstnanci, všichni zájemci o informace o činnosti NZDM Klubu I.P. (sociální pracovníci, učitelé, výchovní poradci, rodiče, studenti atp.), stejně jako odborní pracovníci v sociální oblasti či široká veřejnost.

NZDM Klub I.P. je zároveň otevřen možnosti exkurzí či jakékoli jiné formě spolupráce.  

Těšíme se na vás 10. října 2018 na adrese Velké náměstí 14, Prachatice, 2. patro.Aktuality
 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>