NZDM Klub I.P. představil zrenovované prostory veřejnosti

Datum: 12.10.2018 | Zhlédnuto: 1939x

NZDM Klub I.P. (zřizovaný organizací Portus Prachatice, o.p.s.) prošel během letních měsíců rozsáhlou renovací a modernizací.

Díky finanční podpoře Evropské unie - Integrovaného regionálního operačního programu IROP a ČSOB – získalo zařízení nové sportovní a herní náčiní, nový nábytek a podlahové krytiny, herní komponenty, kancelářské vybavení apod.

„Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. je registrovanou sociální službou, která, kromě volnočasových a preventivních aktivit, nabízí také poradenství, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, výchovné a vzdělávací aktivity, preventivní programy apod.,“ popsala činnost Klubu I.P. jeho realizátorka Hana Bártová, DiS.

Slavnostní představení renovovaného Klubu veřejnosti proběhlo v rámci Týdne sociálních služeb dne 10. října 2018.

V rámci dne otevřených dveří se návštěvníci dozvěděli základní informace o činnostech a poslání NZDM Klubu I.P. Pracovníci Klubu po celý den odpovídali na dotazy zájemců, diskutovali na téma smysluplnosti nízkoprahové sociální služby pro děti a mladé lidi na Prachaticku a popisovali své dojmy z modernějších prostorů Klubu.

Celá akce vyvrcholila v 17 hodin. Slavnostního přestřižení pásky se chopil ředitel Portusu Prachatice Ing. Petr Šmíd, DiS. a realizátorka a sociální pracovnice NZDM Klubu I.P. Hana Bártová, DiS.

Jak sdělila realizátorka zařízení: „Cílem bylo přiblížit náš Klub standardům, ve kterých žijí a vyrůstají dnešní děti a mladí lidé. Uvědomujeme si, že kvalitní sociální služba nestojí na materiálních věcech, ale myslíme si, že i nízkoprahový klub může odpovídat dnešní době. Děkujeme všem, díky kterým se nám podařilo vybudovat nízkoprahový klub 21. století.“

Klub je i nadále otevřen 5 dní v týdnu, převážně v odpoledních hodinách. Zájemci o spolupráci mohou kontaktovat realizátorku zařízení na emailu klubip@portusprachatice.cz či osobně na adrese Velké náměstí 14, Prachatice, 2. patro.    

Fotografie renovovaného NZDM Klubu I.P. si můžete prohlédnout zde.Aktuality
 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.


<< předchozí12 následující >>