Rodinka je otevřena novým klientům

Datum: 1.2.2018 | Zhlédnuto: 1747x

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi z Portusu Prachatice o.p.s. nabízí své služby rodinám s nezletilými dětmi v Prachatickém okresu již sedm let. V roce 2017 úspěšně podpořila třicet rodin. V současné době disponuje volnou kapacitou pro nové klienty. Proto, pokud potřebujete pomoci, poradit, podpořit, či provést náročnou životní situací, neváhejte využít jejích služeb.

S čím Vám může Rodinka pomoci aneb co je to vlastně sociálně aktivizační služba

„Sociální aktivizace rodiny je činnost, která za podpory profesionála z pomáhající profese, vede k zachování či obnovení funkcí rodiny. Zní to trochu složitě, a proto nabízím konkrétní případy, kdy naši pomoc můžete využít. Je to především : výchova dětí, hospodaření, jednání na úřadech, řešení rodičovství, řešení dluhů, komunikace v rodině, nastavení pravidel a další,“ vysvětluje realizátorka zařízení Jaroslava Mistrová.

Co Rodinka nabízí, co pro Vás může udělat?

Sociální pracovnice se rozpovídaly o tom, jaké služby Rodinka poskytuje.

Nabízíme Vám pomoc, radu a podporu, pokud se Vaše rodina ocitla v obtížné životní situaci a to z jakéhokoli důvodu (nezaměstnanost, finanční nouze, problémové chování dětí, rozvod, změna bydliště a podobně). Pomůžeme Vám s vyplněním žádostí o dávky, sepsáním návrhu k soudu, hledáním nového bydlení či zaměstnání, poradíme, kde hledat pomoc v případě potíží s výchovou dětí, finanční či materiální nouze, krizové situace. Doprovodíme Vás na soudní jednání či na úřad. Společně najdeme nejvhodnější cestu, jak se z náročné situace dostat, naplánujeme přesné kroky vedoucí k lepší budoucnosti. Celou situací Vás bezpečně provedeme a zároveň budeme předcházet následkům,“ přibližuje činnost Rodinky sociální pracovnice Justýna Wimmerová.

Naše služby jsou bezplatné, dodržujeme mlčenlivost. Spolupracujeme s Orgánem péče o dítě (lidově řečeno se sociálkou), Krizovým centrem, Nízkoprahovým klubem pro děti a mládež a dalšími institucemi. Pracujeme v přirozeném prostředí rodiny, to znamená, že jezdíme ke klientům domů a komunikujeme s celou rodinou,“ popisuje službu realizátorka zařízení Jaroslava Mistrová.

Kdo Rodinku podporuje, kdo to všechno platí

Rodinka je dlouhodobě podporována Evropským fondem, respektive Projektem IV. – Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji, a to již od dubna 2016.  Nadace Terezy Maxové dětem letos opět Rodinku finančně podpořila částkou v hodnotě 185 000 Kč v rámci projektu s názvem ,,Bezpečný přístav rodinám“. Také město Prachatice v aktuálním roce věnovalo Rodince nezanedbatelnou částku. Potravinová banka v Českých Budějovicích pravidelně zásobuje Rodinku potravinovými a hygienickými balíčky, které jsou přerozdělovány klientům.

Díky těmto dárcům jsou všechny služby zdarma.

Pokud si nejste jisti, zda služby Rodinky jsou určeny přímo pro Vás, neváhejte kontaktovat její pracovnice.  Rády Vám pomohou.

 

Kontakt:

SASRD Rodinka

Velké náměstí 14, 383 01 Prachatice

Tel. 720 375 646

e-mail: rodinka@portusprachatice.cz

www.portusprachatice.cz

      Aktuality
 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>