Rodinka vychází vstříc dětem

Datum: 8.3.2018 | Zhlédnuto: 1615x

Pracovnice Rodinky zvelebily svou kancelář. Nezapomněly přitom na děti, které často doprovází své rodiče.

 „Někteří klienti nás navštěvují se svými dětmi, jelikož nemají nikoho, kdo by se o ně v jejich nepřítomnosti postaral. Hračky, pastelky a knížky pro děti jsme samozřejmě vždy měly k dispozici. Nicméně vše bylo umístěno na nevhodném místě a děti jsme musely neustále kontrolovat. Proto jsme uzpůsobily kancelář tak, abychom vytvořily bezpečný dětský koutek,“ oznamuje realizátorka Jaroslava Mistrová.

Nová posila týmu Rodinky upřesňuje: „připevnily jsme novou tabuli na kreslení, přestěhovaly komodu s hračkami a přemístily posezení pro klienty. Snažily jsme se prostředí co nejvíce přizpůsobit dětem.Já být dítětem tak si jdu hned hrát.“

Justýna Wimmerová dodává: „doufáme, že nové prostředí bude pro klienty příjemné a že i jejich děti se u nás budou cítit dobře a užijí si zábavu.“

Terénní služba Rodinka většinou navštěvuje klienty v jejich domácnosti. Jsou ale situace, kdy je potřeba sejít se v kanceláři. Pokud rodič nemá komu svěřit své dítě po dobu návštěvy, může je vzít klidně s sebou. Rodinka je připravena.

 Aktuality
 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>