Rodinka vychází vstříc dětem

Datum: 8.3.2018 | Zhlédnuto: 2175x

Pracovnice Rodinky zvelebily svou kancelář. Nezapomněly přitom na děti, které často doprovází své rodiče.

 „Někteří klienti nás navštěvují se svými dětmi, jelikož nemají nikoho, kdo by se o ně v jejich nepřítomnosti postaral. Hračky, pastelky a knížky pro děti jsme samozřejmě vždy měly k dispozici. Nicméně vše bylo umístěno na nevhodném místě a děti jsme musely neustále kontrolovat. Proto jsme uzpůsobily kancelář tak, abychom vytvořily bezpečný dětský koutek,“ oznamuje realizátorka Jaroslava Mistrová.

Nová posila týmu Rodinky upřesňuje: „připevnily jsme novou tabuli na kreslení, přestěhovaly komodu s hračkami a přemístily posezení pro klienty. Snažily jsme se prostředí co nejvíce přizpůsobit dětem.Já být dítětem tak si jdu hned hrát.“

Justýna Wimmerová dodává: „doufáme, že nové prostředí bude pro klienty příjemné a že i jejich děti se u nás budou cítit dobře a užijí si zábavu.“

Terénní služba Rodinka většinou navštěvuje klienty v jejich domácnosti. Jsou ale situace, kdy je potřeba sejít se v kanceláři. Pokud rodič nemá komu svěřit své dítě po dobu návštěvy, může je vzít klidně s sebou. Rodinka je připravena.

 Aktuality
 • Phénix čelí velkým výzvám a zcela nové situaci

  Koronavirová krize zavřením škol nepřipravila jen pedagogy o přímý kontakt s žáky, ale i lektory primární prevence. Ze dne na den se veškeré programy, kvůli kterým za žáky lektoři cestují po celém jihočeském kraji, zastavily.

 • Nové příměstské tábory pro vaše děti

  Máme pro vás skvělou novinku. Další tři týdny příměstských táborů, které budou realizovány pod záštitou Primární prevence Phénix. Lektory táborů budou zkušení pracovníci Portus Prachatice, o.p.s.

 • Podpora v podobě sdílení a doučování

  Nouzový stav trvá již dlouho. Odpočinek střídá vyčerpání a strach z dění kolem. Krizové centrum ve spolupráci s PP Phénix se rozhodlo nabídnout psychohygienu a doučování pro děti, jejichž docházka do školy je stále nejistá.

 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.


<< předchozí12 následující >>