Výtvarná challange pro odvážlivce

Datum: 15.5.2019 | Zhlédnuto: 1213x

Máš rád/a výzvy? Pak pro Tebe jednu máme. Namaluj nám, jak vnímáš rodičovský konflikt a výhra může být Tvá. A když ne výhra, určitě se na Tvůj obraz bude moci podívat veřejnost.

 

Vážení čtenáři,

v loňském roce Portus Prachatice – Krizové centrum pořádalo výstavu na téma Krize očima dětí, které se děti zhostily s grácií a zaznamenala nebývalý úspěch (dostala se i do zahraničí). Krizové centrum se proto rozhodlo v podobném duchu pokračovat. Téma pro letošní rok je Rodičovský konflikt a jeho vliv na děti. Téma bylo zvoleno na základě výherního obrázku z loňského roku a převažující počet příběhů na toto téma v Krizovém centru v Prachaticích.

Výtvarný výzva není kromě času nijak limitována. Děti mohou zvolit libovolnou techniku, či libovolný formát obrazu. Vhodné by bylo, aby svůj obraz jako praví umělci pojmenovaly a nezapomněly udat své jméno. Dodatečně pak bude potřeba od rodičů dětí získat i souhlas se zpracováním osobních údajů dětí. Nosit obrazy můžeš přímo do Krizového centra, či dát svému učiteli. 

A ještě něco málo k plánované akci. Vernisáž obrazů proběhne v pátek 11. 10. 2019 v Národním domě v Prachaticích. Čas bude upřesněn, půjde však o odpolední hodiny, cca 16-17 hodina. Součástí výstavy bude divadelní představení dětí na stejné téma a odborná přednáška psychologa Mgr. et. Mgr. Pavla Rataje. Celá akce bude doplněna o interaktivní prvky pro hlubší zážitek a vzpomínky dnešních dospělých na svá dětská léta poznamenaná konflikty rodičů. Chybět nebude ani ocenění nejlepších malířů. V loňském roce se podařilo získat pro děti hodnotné ceny, věříme, že tomu tak bude i pro letošní rok.

O podrobnostech Vás určitě budeme informovat i nadále. Pokud byste potřebovali nějaké doplňující informace, neváhejte se obrátit na telefon Krizového centra – 736 213 002 či e-mail krizac@portusprachatice.cz

 

Na obrázky se bude těšit

Tým Krizového centra

 

 Aktuality
 • Nová otevírací doba Klubu I.P.

  Od ledna 2020 se mění otevírací doba NZDM Klubu I.P. Zároveň došlo ke sloučení věkových skupin. Klub mohou nově navštěvovat všichni (od 6 do 20 let věku) pět dní v týdnu.

 • NZDM Klub I.P. pohostil malé i velké návštěvníky

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. v pátek 27. září 2019 přivítal návštěvníky z řad široké veřejnosti. V rámci dne otevřených dveří navštívili Klub I.P. děti i dospělí.

 • Slavnosti s NZDM Klubem I.P.

  Přijďte se pobavit a zasoutěžit si se svými ratolestmi. V sobotu 29.6. 2019 od 10:00 hod. se na vás těší pracovníci Klubu I.P. v hospicovém parku. Letošní Slavnosti solné Zlaté stezky si užijeme spolu.

 • Den dětí 2019 s Klubem I.P.

  I letos se nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. účastnilo dětského dne pořádaného DDM Prachatice. Společně s dalšími partnery akce - Gymnáziem Prachatice, Českým Červeným křížem, Policií České republiky, ...

 • Nová dětská skupina Kaštánek

  Již od září 2019 v obci LažištěV září 2019 otevřeme ve spolupráci s obcí Lažiště novou dětskou skupinu Kaštánek. Bude se jednat o celodenní péči o děti od 1 do 6 let, především však bude určena pro děti od 2 do 3 let. Novou ředitelkou bude Mirka Mrázová.

 • Novinky v NZDM Klubu I.P.

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Klub I.P. nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem od 6 do 20 let z Prachatic a okolí, kteří jsou vystaveni náročnému životnímu období.

 • Nadace Terezy Maxové nabízí rodinám bezpečný přístav

  Nadace Terezy Maxové dětem i v roce 2019 podpořila činnost Rodinky.Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Rodinka v letošním roce znovu spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. V rámci projektu „Bezpečný přístav rodinám“ poskytla nadace Terezy Maxové dětem Rodince 100 000 KČ na ...

 • Sebepoškozování - fenomén, na který reagujeme

  Lektorky primární prevence Phénix se zúčastnily VII. krajské konference primární prevence rizikového chování, na které mezi ústřední témata patřilo sebepoškozování dětí a mládeže.


<< předchozí12 následující >>