Graffiti Jam 2016

Prachatický Parkán ve čtvrtek odpoledne ožil hudbou a graffiti. Již podruhé se zde totiž konal Graffiti Jam 2016.


Autor: | Datum: 26.9.2016 - 00:00 | Zhlédnuto: 2300x

Prachatický Parkán ve čtvrtek odpoledne ožil hudbou a graffiti. Již podruhé se zde totiž konal Graffiti Jam 2016. Organizátorem této ojedinělé akce byl prachatický nízkoprah pro děti a mládež Klub I.P. Kdokoliv si mohl vyzkoušet sprejování, zatančit či odreagovat a zablbnout si ve fotokoutku.

Akci navštívilo velké množství dětí, dospívajících ale i dospělých. Za malé sprejovné si mohl každý účastník akce vyzkoušet sprejování graffitů. V umělecké tvorbě se meze nekladou a tak zejména děti vytvářely zajímavá díla,“ přiblížila průběh 2. ročníku Graffiti Jamu Jaroslava Mistrová, sociální pracovnice Klubu I.P. „Novinkou letošního roku byl fotokoutek obohacený zábavnými rekvizitami, kde si mohl každý užít chvilku zábavy a nechat si udělat fotku na památku,“ dodala Jaroslava Mistrová. Akci po celou dobu doplňovala hudba z DJského pultu a na závěr akce vystoupila prachatická skupina Saxuality, která předvedla výborné vystoupení.

Cílem této akce bylo seznámit veřejnost s posláním našeho nízkoprahu Klubu I.P., ale i celé organizace. Navázat tak bližší kontakt s dětmi a mladými lidmi,“ uvedl Petr Šmíd, ředitel zastřešující neziskové organizace Portus Prachatice, o.p.s. „Na realizaci akce se podílelo nemalé množství pracovníků a dobrovolníků, všem tímto děkujeme za skvěle odvedenou práci,“ doplnil Petr Šmíd.

Veliké díky patří kapele Saxuality, zvukaři Jakubu Weissovi, panu Makovičkovi za občerstvení, za zapůjčení stanu restauraci Almara a Tepelnému hospodářství Prachatice, které zapůjčilo rozvodnou skříň. A samozřejmě městu Prachatice za finanční podporu akce.

 Graffiti Jam 2016
Akce s článkem
Podobné články