Jak funguje SANACE RODINY v Prachaticích

„Vše, co musíme udělat, aby se nám dostalo pomoci, je o ni požádat.“ Sogyal Rinpoche


Autor: Bc. Sylva Rybářová, DiS., sociální pracovnice | Datum: 10.1.2014 - 08:51 | Zhlédnuto: 2529x

Pod o.s. Portus Prachatice na poli sanace rodiny - neboli úzdravy rodiny a prevence odebrání dítěte do ústavní výchovy - v roce 2013 fungovalo a i nadále funguje zařízení s názvem RODINKA – dle zákona o sociálních službách „Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi“. Během roku toto zařízení spolupracovalo s 24 rodinami. Uskutečnili jsme s nimi celkem přes 150 kontaktů.

Každá rodina je jedinečná a má svá specifika, proto náš přístup a forma pomoci vždy vychází z konkrétních potřeb a situace dané rodiny, jejích členů a z jejích problémů.

Klientům, kteří se na nás obrátí, pomáháme nejčastěji s řešením dluhů a exekucí, s hledáním zaměstnání, s vyřizováním sociálních dávek a zařizováním na úřadech, s výchovou dětí a se vztahovými a komunikačními problémy.

Pokud se rodina dostane do bludného kruhu nezaměstnanosti, nedostatku peněz, dluhů, závislostí, nezbývá rodičům moc sil starat se o harmonickou výchovu dětí, o láskyplné prostředí plné porozumění. Je těžké vystoupit z tohoto kolotoče. Pracovníci Rodinky se snaží klientům ukázat, že řešení existuje. Bez předsudků, s pochopením.

Pokud máte problémy, které ohrožují Vaši rodinu, budeme rádi, když do nás vložíte svoji důvěru a obrátíte se na nás se žádostí o pomoc. Není žádná ostuda přiznat, že sami nedokážete řešit vzniklé potíže.

 

Pro rok 2014 děkujeme za finanční podporu pro tento projekt Nadaci Terezy Maxové dětem.