Krizové centrum a podpora nadačního fondu J&T

Autor: Bc. Justýna Wimmerová | Datum: 1.1.1970 - 01:00 | Zhlédnuto: 1379x

Projekt "Já jsem tu taky!"

Jste rozvedení? Museli jste se z jakýchkoli důvodů vzdát svého dítěte? Máte potomka, kterého dlouhodobě nevídáte? Nebo naopak vyrůstáte v náhradní rodině a přejete si poznat své biologické rodiče? Toužíte se setkávat s osobou vámi blízkou a doteď nebyla bezpečná příležitost? Neváhejte a vyzkoušejte podporované setkávání pod záštitou Krizového centra, centra pomoci rodině a dětem v Prachaticích.

Bezpečné prostředí, konzultace vedené odborníky, podporu soudržnosti rodiny, aktivizaci, ochranu…to vše a mnohem víc nabízí Krizové centrum v rámci podporovaného setkávání.

Přijít k nám může kdokoli – zavržený otec, nešťastná matka, zklamané dítě či smutnící babička. Pokud máte na světě někoho, s kým byste se rádi stýkali, ale není vám to z různých důvodů umožněno – jsme tu právě pro vás.

Pořád nevíte, co si pod pojmem podporované setkávání představit? Je to prosté. Krizové centrum v tomto případě funguje jako prostředník mezi rodiči, mezi pěstouny a náhradní rodinou, mezi dítětem a biologickým rodičem. Mezi osobami, které se nedokáží domluvit sami bez přítomnosti někoho „třetího“. Hledáme kompromis pro rodiče a bezpečnou cestu pro dítě. Probereme s oběma stranami možnosti, představy a očekávání a poté se pokusíme vše vyladit tak, aby bylo ve středu zájmu právě Vaše dítě. U samotného setkání budou pracovníci KC fungovat jako nárazník či podpora. Nakonec s vámi probereme vaše pocity a pomůžeme vám je zpracovat.

Neodkládejte rozhodnutí setkat se s blízkou osobou. Promarněný společný čas vám nikdo nevrátí. Přijďte se do Krizového centra zeptat se na podrobnosti projektu. Vaše přání je pro nás důležité. Vy jste tu přece taky!

Tento projekt vznikl za finanční podpory nadačního fondu J&T.