Na kole k moři

"Z původně čtyřčlenné výpravy jsme zůstali dva." Bratři Šrajerovi navštívili COOLnu, četli nám své zápisky z deníků, vyprávěli vtipné historky a písničkář Šrája nás potěšil svojí hudební tvorbou...


Autor: Bc. Silvie Spurná | Datum: 17.9.2014 - 16:04 | Zhlédnuto: 3199x

Co nejjnižší náklady, 2 kola, spacáky, stan, nemalé množství tatranek, chleba, tavený sýr, postavení stanu u cyklostezky, invaze slimáků,  spaní na nádraží, spaní v rozhledně, konečně teplé jídlo, ztráta náhradní boty, koupání v severním moři - voda po kotníky, spousta deště, mokro a zase mokro, zima, opět bloudíme, MacGyverovy opravy - lepící páska zpraví vše, .. jen pár hesel, jež zazněli z úst bratří Šrajerů ve vyprávění zážitků a historek z cyklovýpravy k Severnímu moři.

Na úvod starší z bratrů Petr upozornil, že se nedozvíme nic o rozmanitých architektonických skvostech, protože památky nebyly smyslem výpravy a on sám ani neví jak se jmenují. Vyprávění začalo dnem -1, tedy chystáním se na výpravu.

Petr a Vašek Šrajerovi četli své zápisky po dnech, každý den byl doplněn na mapě označenými najetými kilometry a fotkami, které byly pořízeny kamerou, tedy pokud zrovna byla nabitá baterie. Bratři sdíleli s publikem nejrůznější útrapy, postřehy a svým vyprávěním jej vtahovali do cesty za velkým dobrodružstvím.

NZDM COOLna, kterou zřizuje Portus Prachatice, o.p.s., nabídla 16. 9. 2014 své prostory zájemcům z široké veřejnosti. Přednášku navštívilo 25 zájemců, kteří bedlivě naslouchali a na samotném konci využili nabídku volnočasových aktivit klubu. V rámci programu TaKrUm (talent, kultura, umění) nabízí COOLNa své prostory podobným aktivitám. Pokud hledáte místo, kde můžete  obohatit jiné lidi svými zažítky, našli jste ten správný prostor.