Rodinka pomáhá svým klientům také s řešením dluhů

Je tak snadné si půjčit. Obzvlášť nebankovní instituce se předhánějí s „výhodnými“ nabídkami půjček. Koho ale zajímá, zda je klient následně schopen půjčku splácet? Při nedostatečné bonitě klienta tu přece máme exekutorský úřad.


Autor: Bc. Sylva Rybářová | Datum: 26.3.2014 - 11:54 | Zhlédnuto: 2224x

V případě, kdy má člověk nižší finanční gramotnost, není zkušený v jednání s institucemi a s úřady a neorientuje se v právních předpisech, nastává problém. Půjčku s prošlou splatností se snaží řešit další půjčkou. Nekomunikuje s věřiteli. Problémy se kupí, úroky narůstají.

Rodinka, jako jedno ze zařízení Portus Prachatice, o.p.s., se v rámci sanace rodiny snaží svým klientům pomoci také v tom, aby se ve svých dluzích zorientovali a začali je postupně řešit. Pomáhá s jednotlivými kroky, s korespondencí s institucemi, dohledává potřebné informace. Spolupracuje i s Občanskou poradnou, kde se v dluhové problematice velice dobře orientují.

Protože jsou pracovníci Rodinky v dluhu klienta neangažovaní, jsou schopní celou situaci řešit s nadhledem a potřebným odstupem, s „chladnou hlavou“. Není totiž výjimkou, že pokud se na někoho ze všech stran valí upomínky, nevidí východisko a cítí se zoufale, začne celou situaci ignorovat. Což logicky vyústí v další problémy.

Pracovníci Rodinky se také snaží o prevenci – s klienty sestavují rodinné rozpočty, pomáhají klientům zorientovat se v příjmech a výdajích, snaží se zabránit dalšímu zadlužování klientů.

Máte-li pocit, že Vám dluhy přerůstají přes hlavu, obraťte se na nás. Rádi Vám bezplatně pomůžeme.

 

Pro rok 2014 děkujeme za finanční podporu pro tento projekt Nadaci Terezy Maxové dětem a Ministerstvu práce a sociálních věcí – odbor sociálních služeb