Rodinka se zapojila do nového projektu MPSV

Za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí se Rodinka zapojila do programu s názvem „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II“, jejíž zprostředkovatelem je Národní potravinová banka v Jihočeském kraji.


Autor: | Datum: 29.8.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 1667x

Rodinka se zapojila do nového projektu MPSV

Hlavním cílem SASRD Rodinka je zvýšit sociální integraci, stabilitu a optimální fungování rodin s nezletilými dětmi, u kterých existuje vliv či riziko ohrožení vývoje, nebo je vývoj dětí přímo ohrožen v důsledku nepříznivé sociální či náročné životní situace, pro jejíž překonání potřebuje rodina pomoc a podporu.

,,Za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí se Rodinka zapojila do programu s názvem „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám II“, jejímž zprostředkovatelem je Národní potravinová banka v Jihočeském kraji. Klienti SASRD Rodinka od srpna 2017 dostanou zdarma potraviny a základní hygienické potřeby financované z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD). Operační program potravinové a materiální pomoci podporuje osoby a domácnosti ohrožené chudobou a sociálním vyloučením. V rámci projektu budou našim klientům rovněž nabízeny doprovodné aktivity přispívající k sociálnímu začleňování.

Pracovníci Rodinky budou poskytovat, svým klientům  finanční, sociální, výživové poradenství.“sdělila realizátorka zařízení bakalářka Jaroslava Mistrová