V COOLně se mladí rozhodně nenudí

Hned dvě zajímavé akce v rozmezí jednoho týdne proběhly v nízkoprahu COOLna v Prachaticích.


Autor: | Datum: 12.3.2015 - 00:00 | Zhlédnuto: 2307x

Poslední týden v únoru proběhla dlouho očekávaná sportovní akce -  floorbalový turnaj. Zatímco sportovní utkání si užili především chlapci, tak druhá akce byla určena hlavně dívkám. První středu v březnu klub totiž navštívila vizážistka. Dívky nejen že mohly pozorovat její práci přímo v akci, ale hlavně se nechaly nalíčit a učesat.  

Ve floorbalu poměřily své síly dvě pětičlenná družstva. Pro všechny to byl velký sportovní zážitek, ve vyrovnaném souboji o vítězi rozhodl jeden jediný bod. To potvrdila i Erika Švehlová, realizátorka COOLny a také účastnice turnaje: „Skóre bylo po celou dobu takřka vyrovnané a do poslední vteřiny všichni bojovali jako lvi.“ A jaká odměna čekala na vítěze zápasu? „Všichni účastníci získali velmi hodnotné ceny v podobě vyčerpané energie, zapálených lýtek a aktivně stráveného času. Ti, kteří měli ještě sílu, si mohli vyzvednout sladkou odměnu v COOLně,“ řekla s úsměvem Erika Švehlová.  COOLna velmi děkuje za podporu Gymnáziu Prachatice, které zdarma poskytlo prostory a vybavení pro uskutečnění této velkolepé akce.

Oproti vzrušenému sportovnímu zápasu proběhl den s vizážistkou v relativně poklidné a tiché atmosféře. Ale i při líčení a česání bylo cítit napětí z očekávaného výsledku. A čekalo se dlouho, krášlení jedné osoby zabralo až hodinu. Ale stálo to za to a dívky byly nadšené. „Výraz děvčat při pohledu do zrcadla mluvil za vše,“ prozradila Erika Švehlová. „Padla jediná stížnost: proč jsme nezačaly ráno, abychom se mohly celý den ukazovat světu?“, dodala Erika. Za parádní proměnou všech zúčastněných stojí vizážistka Aneta Viciánová, které za děvčata mnohokrát děkujeme.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež COOLna je určeno tzv. neorganizované mládeži ve věku od 13 do 26 let. Tato skupina je typická především tím, že se potýká s nepříznivou životní nebo sociální situací. Tito mladí lidé si v COOLně mohou povídat o svých radostech a starostech, nad kterými společně s pracovníky přemýšlí, diskutují nebo hledají řešení. COOLna také pořádá řadu zajímavých programů a akcí. Mládež zde může trávit svůj volný čas jiným způsobem než pouhým touláním po ulici. Vybavení klubu mohou využívat dle jejich volby. Omezený není ani čas příchodu a odchodu. COOLna se snaží vytvářet chráněný prostor, v němž mají děti a mládež možnost zažít legraci, učit se, přemýšlet, komunikovat, zvažovat pro a proti, přičemž jim někdo naslouchá, snaží se jim porozumět a poskytuje zpětnou vazbu, což je někdy právě to, co jim v životě chybí.V COOLně se mladí rozhodně nenudí
Akce s článkem
Podobné články