Výtvarná challange pro odvážlivce

Máš rád/a výzvy? Pak pro Tebe jednu máme. Namaluj nám, jak vnímáš rodičovský konflikt a výhra může být Tvá. A když ne výhra, určitě se na Tvůj obraz bude moci podívat veřejnost.


Autor: | Datum: 15.5.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 743x

Vážení čtenáři,

v loňském roce Portus Prachatice – Krizové centrum pořádalo výstavu na téma Krize očima dětí, které se děti zhostily s grácií a zaznamenala nebývalý úspěch (dostala se i do zahraničí). Krizové centrum se proto rozhodlo v podobném duchu pokračovat. Téma pro letošní rok je Rodičovský konflikt a jeho vliv na děti. Téma bylo zvoleno na základě výherního obrázku z loňského roku a převažující počet příběhů na toto téma v Krizovém centru v Prachaticích.

Výtvarný výzva není kromě času nijak limitována. Děti mohou zvolit libovolnou techniku, či libovolný formát obrazu. Vhodné by bylo, aby svůj obraz jako praví umělci pojmenovaly a nezapomněly udat své jméno. Dodatečně pak bude potřeba od rodičů dětí získat i souhlas se zpracováním osobních údajů dětí. Nosit obrazy můžeš přímo do Krizového centra, či dát svému učiteli. 

A ještě něco málo k plánované akci. Vernisáž obrazů proběhne v pátek 11. 10. 2019 v Národním domě v Prachaticích. Čas bude upřesněn, půjde však o odpolední hodiny, cca 16-17 hodina. Součástí výstavy bude divadelní představení dětí na stejné téma a odborná přednáška psychologa Mgr. et. Mgr. Pavla Rataje. Celá akce bude doplněna o interaktivní prvky pro hlubší zážitek a vzpomínky dnešních dospělých na svá dětská léta poznamenaná konflikty rodičů. Chybět nebude ani ocenění nejlepších malířů. V loňském roce se podařilo získat pro děti hodnotné ceny, věříme, že tomu tak bude i pro letošní rok.

O podrobnostech Vás určitě budeme informovat i nadále. Pokud byste potřebovali nějaké doplňující informace, neváhejte se obrátit na telefon Krizového centra – 736 213 002 či e-mail krizac@portusprachatice.cz

 

Na obrázky se bude těšit

Tým Krizového centra