Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Krizové centrum v Prachaticích řeší rozvody i sebepoškozování

Prachatické Krizové centrum v posledních měsících zaznamenalo zvýšení zájmu o své služby. Častými tématy, se kterými lidé přicházejí, jsou rodinné a partnerské problémy. Např. konflikty, rozvody, obtížná komunikace, péče o děti apod.


Datum: 1.11.2022 | Zhlédnuto: 462x

Objevují se i témata jako sebepoškozování, sebevražedné pokusy či vztah k sobě samému. U dětí se pracovnice Krizového centra potýkají se šikanou, zhoršeným prospěchem, zvyšujícími se nároky okolí apod.

„Na Krizové centrum se obrátila dvanáctiletá Monika. Svěřila se, že má ve škole málo kamarádů a jen jednu dobrou kamarádku, se kterou se právě pohádala. Hádka byla pro ni náročná a doma se kvůli tomu pořezala žiletkou na zápěstí. Není to poprvé, co to udělala. Trvá to asi dva měsíce, rodiče ani nikdo jiný o tom neví. Monice byl poskytnutý bezpečný prostor pro ventilování emocí, v konzultacích jsme hledali stabilizační mechanismy, které by Monice pomohly při nutkání se znovu říznout žiletkou. Otevřeli jsme téma vysokých nároků na sebe sama a nabídli jiné způsoby řešení konfliktů,“ popsala jedno z posledních setkání vedoucí Krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.

Krizové centrum v Prachaticích poskytuje pomoc všem od 6 let věku – dětem, rodinám, dospělým i seniorům. Konzultace jsou zdarma díky finanční podpoře MPSV, Jihočeského kraje a města Prachatice. Schůzku zle domluvit na tel. čísle 736 213 003.

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem
Portus Prachatice, o.p.s.
Starokasárenská 192, Prachatice
PO – PÁ 8:00-16:00
krizac@portusprachatice.cz


Aktuality

Týden nízkoprahových klubů pro děti a mládež se již blíží

Od 18. září do 22. září se bude konat již 17. ročník Týdne Nízkoprahových klubů a Klub I.P. toho bude opět součástí.
5.9.2023 11:19

Máte pocit, že kontakt s vaším dítětem není dostačující?

Předávání dítěte mezi rodiči je zatíženo konfliktem? Dítě kontakt s druhým rodičem odmítá? V těchto případech je možné využít služby Asistovaných kontaktů.
5.9.2023 09:19

„Přišel jsem o práci! Jsem na dně!“ Pomocnou ruku nabízí Krizové centrum

„Na Krizové centrum se obrátil pan Petr (49 let). Sdělil, že v nedávné době přišel o zaměstnání. Svou práci a kolegy měl moc rád a náhlý nucený odchod byl pro něj velký šok,“ popisuje jednu z nedávných konzultací vedoucí krizového centra Mgr. et Bc. Lenka Turková.
22.8.2023 10:39

Při rozvodu rodičů prožívá dítě nejistotu, nenechte ho v tom samotné

Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem, díky podpoře Nadace J&T pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem. Zájem o tyto služby je vysoký.
12.7.2023 12:01

... přejít na aktuality