Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Prohlubuje distanční výuka závislost na internetu?

Již rok jsou děti i pedagogové odkázáni na výuku prostřednictvím počítačů a internetu. Následkem je zvyšující se počet hodin, které děti tráví v online prostředí. Přirozenou reakcí rodičů jsou obavy, zda se čas prosezený u počítače, nepodepíše na zhoršení fyzického i psychického zdraví dítěte.


Datum: 11.3.2021 | Zhlédnuto: 817x

Častý pohyb na virtuálních sítích způsobuje uzavírání se do virtuálních sociálních bublin, šíření desinformací, nevědomou konzumaci podprahové reklamy či deprese a úzkosti. Mnozí rodiče jsou přesvědčeni o tom, že jejich dítě je na internetovém prostředí přímo závislé.

Ve většině případů však nejde o nově vzniklou závislost, ale o problém, který existoval již před covidovodou krizí. Rodiče teď tráví více času doma, mají tak možnost sledovat, jak jejich děti tráví volný čas.

Pokud usoudíte, že i vaše dítě tráví na internetu více času, než je zdrávo, pokuste se s ním o jeho zálibě v online světě mluvit. Zeptejte se ho, jaká videa sleduje, jaké hry hraje, kterého influencera obdivuje apod. Virtuální svět má obrovské množství pozitiv, jen je potřeba o nich mluvit.

Pokud vás zajímá online svět a rádi byste získali relevantní informace od odborníka na problematiku kyberkriminality, přijměte pozvání domovské organizace Portus Prachatice, která díky podpoře různých MAS realizuje cílené webináře pro pedagogy ZŠ i MŠ, rodiče i sociální pracovníky.

Ing. Petr Šmíd, DiS.
Statutární zástupce Portus Prachatice, o.p.s.
Místopředseda sekce primární prevence A.N.O.


Aktuality

Konference prevence rizikového chování již podeváté

Již devátý ročník krajské konference primární prevence rizikového chování a prevence kriminality se uskutečnil ve dnech 14.a 15. října 2021 v Českých Budějovicích. Zúčastnilo se jí 130 pedagogů, převážně metodiků prevence.
18.10.2021 14:36

Na den pracovníkem NZDM Klubu I.P.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (dále jen NZDM) Klub I.P. existuje v Prachaticích již patnáctý rok. Za tu dobu službu využilo obrovské množství dětí a mladých lidí. Aktuálně je to cca sto klientů ročně. Přesto stále existuje množství nezodpovězených otázek ohledně této sociální služby.
27.9.2021 15:51

... přejít na aktuality